Sizden Gelen Yorumlar

 

 Ayşe D.

Eşimden ayrılalı 9 sene olmuştu. Ailemle yaşamak durumunda ve bir çocuk annesi olmamın tedirginliğiyle yeniden bir ilişkiye başlamaya cesaret edemiyordum. Etsem de bunlar sonuca varmıyordu sanırım ben karşı cinsle konuşmayı iletişime girmeyi unutmuştum. ilişki koçum sayesinde sağlıklı ve dengeli ilişki kurabilme noktasında çok kat ettim şuan yeni başladığım evlilik yolunda ilerlediğimiz bir ilişkimiz var. Bazen insan nerde hata yaptığını bilemeye biliyor. Bana tekrar beni tanımam için yardım ettiğinizden dolayı minnettarım size. Güzel günler sizinle olsun .

 Serap H .

Çok yoğun bir işim var ; Aslına bakarsanız ben yaşam koçluğu için başvurduğumda bunun için vaktim dahi yoktu. Bu konuda Sevinç hanıma gerçekten çok teşekkür ediyorum Çalışma standardını benim için esnettiği için . Dediğim gibi ben yoğun çalışma programımın dan hiç bir şeye yetemiyordum 2 çocuğum var ama babamızın yüzü de biraz yumuşak olmasından ve bana göre daha rahat bir yapıya sahip olmasından herşeye yetişmek zorundayım çocuklar ödevler iş ev  eş dost derken hızlandırılmış bir hayat yaşıyordum herkesi memnun etmeye çalışırken ne memnun edebiliyor nede kendim mutlu oluyordum neden bu hayattayım nereye gidiyorum sorularının ortasında buldum sizleri. Şimdi kendimi zamana bırakmayı önce kendimi mutlu etmeye çalışıyorum ilk başlarda bencillikle suçlandım ama şimdi çevremde ki birçok kişi artık daha mutlu.teşekkür ederim  iyi ki tanıdım sizi.

 Nesrin G.

Aslında eşimle severek evlenmiştik ama farklı kültürlerin verdiği çatışmalar motivasyon eksikleri bizi çok yıprattı evet sevgi vardı ama karşılıklı suçlamalardan önümüzü göremiyorduk. Evlilik terapisti, psikolog desteği de aldık zaman zaman çünkü eşim de en az benim kadar çözüm bulmak istiyordu. Fakat sonuçlar çok uzun ömürlü kalmıyordu. Mutsuzduk sevgi vardı ama yetmiyordu ve nerde hata yaptığımızı bulamıyorduk. İnternette gezinirken rastladım size. önce olur mu dedim acaba çok inanmasam da o zamanki içinden çıkamadığım sorunlar için birde bunu denemeye karar verdim . İyi ki denemişim. Hep eşimde suçladığımı davranışlardaki kendi yaptığım hataları kendim gördüm. ilişki koçumun sorduğu her soruda doğru cevaplarımı buldum. Artık son çareyi ayrılmayı düşünürken evliliğimin bu duruma geldiğine inanamıyorum bu bir mucize ilk tanıdığım günden daha bağlıyız eşimle birbirimize. Her şey için teşekkürler…

 Esra B.

Boşanma kararımı almıştım. aslında çok uzun zaman da olmuştu. Ama o ilk adımı bir türlü atamıyordum. 5 yaşında bir kızım var ve onun için kendim için en iyisini elbette istiyordum. İnternette gezinirken bir makale aslında ilgimi çekti kendimi buldum adeta sitenizi incelediğimde değişik bir huzur buldum sanki bir şey bana doğru yerde olduğumu söylüyordu ve iletişime geçtim. Randevu alıp tanışma seansında boşanma koçumla tanışana kadar korkularım vardı yargılanmak kınanmak yada şimdi bunlarda mı bana herkesin dediğini diyecek ben kararımı verdim beni boşanmamaya mı ikna edecekler benim istediğim sadece bunu nasıl yapacağım bir destek yoldu. Bu tedirginliklerle konuştum telefonun karşısındaki sesle, ama hiç umduğum gibi değildi. beni yargılamadı tavsiyeler vermedi herkesin dediği zaten benim bildiklerimi tekrarlamadı sadece sorular sordu çok enteresandı.ilerleyen ilerleyen her seansta her soruda sanki kapılar birer birer açıldı bahane bulduğum arkasına saklandığım çekindiğim her şey çok manasız geldi. Henüz davam sonuçlanmadı ama şunu diyebilirim ben önce kendim sonra kızım ve çevremdeki herkes için çok güçlü bir kadın olarak her şeyle mücadele edebiliyorum. Her şeyin benim başarmak istediğimde yattığını görmeme yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

 Hasan Y.

Eşimle severek ayrıldığımızı ve onun ailesi istemediğini sanıyordum. 3 yaşında bir kızımız var. Kızımız için zaman zaman ayrı şehirlerde olmamıza rağmen bir araya geliyoruz. Fakat nasıl davranacağımı bilmiyordum. Eski eşim Hem hayatımda hem de yoktu. Onun gel gitli hali bana ne yeni bir hayat kurduruyordu, ne ondan kopabiliyordum Birde kızım var tabi. Şimdi herkesi olması gerektiği yerde görebiliyorum. teşekkürler Kızıma hem baba olup hem de yeni bir hayat kurup başkalarına göre değil kendi seçimlerime göre hayatımı yönlendirmeme yardımcı olduğunuz için.iyi çalışmalar.

 Şeyma A.

Eşimle aramızda çok fazla mesafe vardı .Birbirimizden soğuduk. Çok küçük yaşta  evlilik yaptık. Ben çalışıyordum ama eşim okuyordu. Bu dönemde eşim bana ilgisiz kaldı sonra onun okulu bitti iş hayatına başladı ama sonra ben ona olan ilgimi kaybettim . İstediğim gibi sevemiyordu. istediğim değeri veremiyordu. Hayattan hak ettiğim böyle bir hayat değil diyordum. Ama boşanma kararını vermek için acaba her şeyi yaptık mı diye de düşünüyordum yanlış bir karar vermek istemiyordum. acele etmediğim için çok memnunum. Bir şeyler kendiliğinden yoluna giriyor. Kendimi değiştirdikçe eşimin de değiştiğini ve ilgimizi tekrar birbirimize verdiğimizi yaşamak çok güzel.

 Zehra K.

Yaşam koçu tercih sebebim hayatımda her olumsuzluğu tekrar tekrar yaşıyordum. Ne zaman hayatımda iyi bir şey olsa arkasından bir felaket yaşıyordum. Bunların benim düşüncelerimle alakalı olduğunu ve hayatıma benim çektiğimin farkındaydım. Fakat yaptığım hiç bir şey işe yaramıyordu.  Hayatımdaki kısır döngüler devam ediyordu. Hayatımda bilinç altında değiştirmem gereken şeyler vardı ama nasıl yapmalıydım hayatımdaki geçmişte yaşadıklarımı affedemiyordum. İnternette sizle karşılaştım ve açıkçası yaşam koçu aramama rağmen işe yarayıp yaramayacağı noktasında şüphelerim vardı ama bir mucize gibiydi sanki hayatıma dokunan sorular soruldukça aha bu diyordum ”şimdi siz sorunca düşünüyorum da” her halde seanslar sırasında en çok kullandığım  cümle buydu bana farkındalığımı kazandırdığınız için asıl gücün içimde olduğunu geçmişten sıyrılma yollarını bulmamda çok yardımcı oldunuz hayatım günden güne iyiye gidiyor ve sizi bırakmaya hiç niyetim yok siz gerçekten benim artık yol arkadaşımsınız sağolun  daha güzel işler başarmanızı diler. Allah her şeyi gönlünüze göre versin.

 Tarık K.

Ben bir satış firmasında çalışıyorum. Pazarlama departmanında yaptığım işle alakalı teorik ve pratik olarak her şeyi bilmeme rağmen istediğim sonuçları bir türlü alamıyordum ve bunlar benim iş yapma motivasyonu çok kırıyordu. Sorunun ben sadece satış koçluğu aldığımda çözüleceğini düşünmüştüm ama ihtiyacım aslında yaşam koçluğu olduğu tespit edildi. Çünkü o zamana kadar fark etmemiştim ama hayatımda olan düzensizlikler işlerimin kötü gitmesine de sebep oluyordu çünkü ben mutlu değildim hiç bir şey beni mutlu etmiyordu aşk ,iş, aile arkadaş bir bütün olarak çıkmazdaydı. Çok hoşuma gitti izlenen yöntem o kadar içime sindi ki çok güzel bir iş yapıyorsunuz siz iyi ki varsınız . Halen devam ediyoruz. Bırakmaya da niyetim yok hayatıma dokunduğunuz yer sihirli gibi düzeliyor. Artık çok daha mutluyum işlerim günden güne iyiye gidiyor. Kendimi seviyorum .Bana kendimi sevdirdiğiniz için sağolun .

 Türkan H.

Ben ev hanımıyım ve 25 yıldır sigara kullanıyorum . Artık sigara içen bir anne olmak istemiyordum. sigara kokmam istemiyordum. Ama sigarayı çok seviyordum bir türlü vazgeçemiyordum . Bana sigaradan hayatımda daha önemli şeyleri görmeme yardım ettiğiniz için teşekkürler. Seanslarım devam ediyor fakat  sigara içmiyorum. Arada sırada aklıma geliyor ama bana kendime verdiğim sözü hatırlatan bir  Yaşam koçum olduğu için çok şanslıyım .iyi çalışmalar…

 Kevser D.

Ben hukuk fakültesi son sınıf öğrencisiyim ama bu zamana kadar istemediğim bölüme zoraki devam ettim başardım da ama burada tıkanmıştım. Ders çalışamıyordum bitiremeyeceğimi düşünüyordum ve ben aslında hukuk değil psikoloji okumalıydım diyordum. Her şeyi bıraktığım bir dönemde tanıştım sizinle . Önce Skaype de nasıl olacak diye düşündüm çok mantıklı gelmedi ama sonrasında normal seanslardan bir farkı olmadığı gibi artılarının çok fazla olduğunu gördüm. O samimiyeti de hissettim sanki kırk yıldır tanıyordum  Karşımdaki kişiyi öyle rahattı ki. Teşekkür ediyorum samimiyeti ve içtenliği için bakış açım çok değişti. Hem sınavlarımı verdim . Hem de gönül verdiğim şeylerde de ilerlemeye başladım . Artık hayat benim için daha yaşanmaya değer.:)

 Mehmet T.

Benim oğlumla yaşadığım sıkıntılarım vardı sınavlara hazırlanıyordu. Ama bir türlü motive olmuyordu bir yandan bunlar bir yandan ergenlik sıkıntıları annesiz bir çocuk yetiştiriyordum. Ve durum içinden çıkılmaz bir hal almıştı. Çok bunaldığım bir zamanda çare ararken sizi buldum. Allah çıkardı sizi karşıma teşekkürler. Oğlumla iletişim sorunlarım neredeyse tamamen ortadan kalktı onu daha iyi anlar ve anlaşılır bir hal aldım . Artık çok iyi bir baba oğuluz. Daha da iyi olacağız eminim . Kerem Derslerine sıkı sıkı sarılan bir çocuk oldu artık hedefleri var. Teşekkürler bunu oğlumdan duymama sebep olduğunuz için ”Annemin istediği gibi Doktor olacağım” diyor.