SSS

Sık Sorulan Sorular

 

Kısaca Koçluk nedir?

 Bireyin bulunduğu noktadan daha iyi başka bir noktaya taşınmasında onunla beraber yapılan yolculuğu kapsamaktadır.

cizgiduz

ONLİNE Koçluk nedir?

Online koçluk; telefon ve skype aracılığı ile yapılan koçluk çalışmasıdır. Böylece Dünyanın neresinde olduğunuz bir engel teşkil etmeden yapılır.

cizgiduz

ONLİNE Koçluk avantajları nedir?

* Online koçlukta daha çabuk sonuç alınmaktadır.
* Online koçluk istenilen yerden yapılabilmektedir.
* Online koçluk kişiye zaman kazandırır. Yolda geçireceğiniz süre size kalır.
* Online koçluk her saatte yapılabilir.
* Online koçluk için iş yerinizden çıktıktan sonra evinizi düşünebilirsiniz.
* Online koçluk aksamadan daha düzenli yürümektedir.
* Online koçluk yazılı çalışmalarla birlikte daha etkili olmaktadır.

cizgiduz

Koçluk hizmeti hayatın hangi alanlarında kullanılmaktadır?

 Yaşam alanları değerlendirilir, bu alanlar iş-kariyer, finansal denge, ilişkiler (Aile içi, ikili, iş yerinde ve sosyal ortamda), hobiler-boş zaman becerileri-sosyal etkinlikler, kişisel alan (Huy, davranış, alışkanlık, kişilik özellikleri), yaşanan fiziksel çevre, fiziksel durum ve sağlık, manevi durumdur.

cizgiduz

Benim herhangi bir sorunum yok neden koçluk hizmeti alayım ki?

En büyük yanılgılardan biri koçluk hizmeti almak için bireyin “sorunlu” olması gerekliliği düşüncesidir. Bunun nedeni koçluğun işlevinin tam olarak anlaşılamamasındandır. Bireyin bulunduğu noktadan daha iyi başka bir noktaya taşınmasında onunla beraber yapılan yolculuğu kapsamaktadır. Birey mevcut şartlarda ancak fark edebildiği ölçülerde potansiyelini kullanmaktadır. Yani halihazırdaki düzeyini korumaktadır. Koçlukla beraber farklı bir düzeyden durumlara bakabildiğinde potansiyelini çok daha yukarı çıkarabilmektedir.

cizgiduz

Koçluk neden işe yarıyor?

Koçluk işe yarıyor çünkü içinizdeki en iyi meydana çıkarır. Bir koç en iyi cevabı sizin yaratabileceğinize inanır ve bu süreçte size desteklemek için gerekli eğitim ve donanıma sahiptir.

cizgiduz

Nasıl çalıştığınıza dair başka neleri bilmem gerekiyor?

Bilmeniz gereken bir çok yönetimsel konu bulunmakta. Bunların arasında en çok sorulanlar ve hassasiyet gerektirenler, randevular, seanslar ve ödemeler.
1. Size ayrılan zaman aralığının sizin için özel olarak ayrıldığı unutulmamalıdır. Acil durumlarda yeni düzenlemeler yapabilmekle birlikte, beraber olmayı kararlaştırdığımız zaman dilimi önceliklerimiz arasında olmalıdır. Tatil veya benzeri durumlarda kaçıracağınız bir seans olduğu takdirde bunun telafisini ayarlayabiliriz.
2. Ödemeler her ayın belirlenen gününde ve seanslardan önce yapılmalıdır.

cizgiduz

İletişim formu doldurduğumda hemen kayıt olmuş mu oluyorum ? Tanışma seansınız yok mu?

Hayır iletişim Formuyla sadece bilgi isteği için baş vurmuş oluyorsunuz. Bu kayıt işlemi yerine geçmez. Kararınızı da ÜCRETSİZ yaptığımız ilk 15 dakikalık seansımızdan sonra verebilirsiniz.

cizgiduz

Mahremiyetle ilgili olarak ne söyleyebilirsiniz?

Bir koç sizin hakkınızda konuşmaz. Bu şu anlama geliyor: ne yaptığınız, nasıl yaptığınız, ne başardığınız, kişisel sır ve inançlarınız hiç kimseyle tartışılmaz, üstü kapalı dahi olsa bahsedilmez. Eğer bir referans aracılığıyla bir araya geldiysek, zaman zaman aracı kişiler merak edebilirler; bu durumda bizim vereceğim tek cevap: “İyi işler çıkartıyor.” olacaktır. Hepsi bu.
Kimlere koçluk yaptığımın listesi gizlidir. Diğer kişiler bunu ancak siz onlarla paylaşırsanız bilebilirler.

cizgiduz

Sizi başkalarına da önerebilir miyim?

Eğer ilişkimizden fayda görüyorsanız bunu ilgilenecek arkadaşlarınızla ve tanıdıklarınızla paylaşmanızdan ve bizi önermenizden mutluluk duyarım.

Profesyonel olarak koçluk yapan ekibimizde birçok arkadaşımız var. Bizimle tanıştıracağınız kişilerle konuşup, ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap vermek üzere gerekirse farklı bir koça yönlendirilmelerini de sağlayabiliriz.

cizgiduz

Kısa sürede kesin sonuç alma garantisi var mı?

Hayır, bu tip bir garanti veren kişilerden de uzak durmanızı öneririm. Koçluk sizi bulunduğunuz noktadan ileriye taşıyacak ve elde edilen sonuçlar kalıcı olacaktır. Ancak unutmayalım ki bu bir süreç yönetimidir ve elde edilecek sonuçlar sizin eylem planlarını uygulamak konusundaki kararlılığınızla yakından ilgili olacaktır.