Boşanma Koçluğu

Boşanma Koçluğu
2
Oca

BOŞANMA KOÇLUĞU

Couple sitting on sofa with arms folded, looking angryBoşanma evlenmek kadar doğal bir eylemdir. Aile bir ülkenin en küçük yapı taşıdır, tabi sağlıklı ise… Amaç sağlıklı ailelerde sağlıklı bireyler yetiştirmektir. Maalesef bazen, öyle durumlar olabiliyor ki, en önemli birim olan aile kurumunun, bireylerini bir arada tutmak mümkün olamayabiliyor. Bu durumda sağlıklı bireyler yerine, öncelikle kendine ve çevresine güvensiz bireyler yetişebilir.  Bu gibi durumlarda son çare olarak bu ailenin parçalanması gerekebilir. Buna karar vermek kolay olmadığı gibi deneyimli Boşanma Koçlarımız refakatinde  zorlu ve acılı süreç sağlıklı bir şekilde geçirilebiliyor.

Boşanma Koçluğu Nedir?

Boşanma Koçluğu, sizi, hayatınızın büyük krizlerini yaşarken ve boşanma sürecinde ve sonrasında destekleyen özel bir koçluk yaklaşımıdır. Boşanma sürecinde kafanız karışıktır, kendinizi yaralanmış hissedebilirsiniz, stresli ve zorlayıcı durumlar belirsizlik ve korku yaşayabilirsiniz

Boşanma koçluğu Programı size ne katar ?

  Duygularınızı yönetmeyi öğrenirsiniz.

Duygusal, fiziksel ve ruhsal acılarınızı iyileştirmenizi sağlar.

Kendinize yeni, hedefler belirleyebilir.

Bu yeni hedeflerinize ulaşmak için etkin bir eylem planı

Ve hayatınızı yeniden tasarlamaya odaklanırsınız.

Young woman sitting on sofa, looking at distressed man at tableBoşanma Koçluğu ‘’SİZİNLE’’ ilgilidir. Sizin şimdiki durumunuz ve geleceğinizi yeniden şekillendirmek için sizin doğru kararlar almanıza yardım etmekle ilgilidir. Boşanma koçluğu, suçlu aramak, hatalar bulmak, suçlamak veya geçmişi sorgulamakla ilgili değildir. Boşanma koçluğu bir terapi değildir ve size yasal tavsiyelerde de bulunmaz.

Boşanma koçluğu, insanın tüm bir hayatını etkileyen, kalıcı travmalar yaratan bu zorlu süreci endinize ve başkalarına zarar vermeden, ilişkilerinizi yaralamadan, çocuklarınızı bu stresten maksimum düzeyde uzak tutacak güce kavuşmanıza yardım edecek şekilde sizi destekleyen bir rehberlik, bir değişim ve transformasyon sürecidir.

Boşanma hassas bir süreçtir .Ve Boşanma koçunuz size bu süreçte siz rahatlatacak ve size kendinizi iyi hissettirecek şunları sunar.

Güvenlik

Boşanma Koçu size, hissettiğiniz öfkenizi, suçluluk duygularınızı, üzüntülerinizi ve hayal kırıklıklarınızı rahatlıkla paylaşabileceğiniz güvenli bir ortam sunar.

Duygular

Duygularınızı yönetmenize, sizi sınırlayan inançlarınızı değiştirmenize, değerler sisteminizi yeniden yapılandırmanıza yardım eder.

Doğallık – Farkındalık

Kim olduğunuzu anlamanıza, ‘Gerçek sizi’ ortaya çıkarmanıza, nasıl bir hayat yaşamak istediğinizi yeniden keşfetmenize yardım eder. Geçmişte yaşadıklarınızı, hayal kırıklığından çok derslere çevirmenize ve bu aldığınız derslerle bugününüzü iyileştirip geleceğinizi kurmanıza yardım eder.

Sürdürülebilirlik

Boşanma sonrasında hayatınızı koşullarda sürdürebilmeniz, ihtiyacınız olan bütün kaynaklara veya profesyonel desteklere ulaşabilmeniz için size gereken yol arkadaşlığını yapar . Boşanma sonrasında refah ve mutluluğunuzun devamı için almanız gereken kararlarda sizi destekler.

Çevre

Sizi etkileyen tüm çevresel faktörler ve ilişkileriniz üzerine odaklanır.

Boşanma ile, hayatınıza devam etmek arasında denge kurmanıza yardım eder.
Anne-baba olmanızla, yaşam tarzınızla, aile ve sosyal ilişkilerinizle ilgili doğru kararlar vermenize yardım eder.
İçinde bulunduğunuz çevrede kendinize güvenle ve tüm tepkilerle, etkileşimle baş edebilecek şekilde sizi güçlendirmek üzere çalışır.

c700x420İnteraktif Yaşam Koçluğu ve Kobi Danışmanlık Merkezi  kaliteli bir hayatın anahtarı olan refah ve mutluluğu üzerine odaklanır.Çalışma süresince danışanlarının sosyal, finansal, fiziksel, kariyer, cemiyet hayatı ve duygusal olarak iyi olma seviyesini arttırma üzerine çalışır. Aynı zamanda hayat amaçlarını ve anlamını yeniden belirleyip, pozitif duygular geliştirmelerine yardım eder. Onlara hayata daha sıkı bağlanmayı ve başarılarını kutlamayı öğrenirken ki süreçte yol arkadaşlığı yapar.

Boşanma Koçluğu programı sizi geçmişle uğraşmaktan, çözülmemiş sorunlar üzerine düşünmekten alır, yeni bir pozitif-gelecek kurmaya yönlendirir, yeni hedeflerinize odaklanmanızı sağlar.

Boşanma hayatınızda bir kabus olmadan, boşanma sürecinde eşler birbirine düşman olmadan, acılarınızı daha kolay sarmak, duygularınızı yönetmek ve boşanmadan sonra ayaklarınızın üzerinde güvenle durabilmek için Boşanma Koçluğu Programına bekliyoruz

Koçluk Süreci

 Boşanma süreci devam ettiği ve ihtiyaç duyulduğu sürece Programımız devam eder.

(Haftada bir saat Koçluk seansı + en az 2 kere telefonla ve maille iletişim)

boşanma Koçluğu

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir