ONLINE Yaşam Koçluğu Ne Demektir?

ONLINE Yaşam Koçluğu Ne Demektir?
25
Mar

ONLİNE  YAŞAM KOÇLUĞU NE DEMEK ?

Online koçlukKişilerin Özel ve profesyonel  yaşamlarında olmak istedikleri yeri belikledikleri  ve bu yere ulaşmak için aldıkları destek süreci olarak tanımlanır.

Koçluk istediğinizin ne olduğunu belirlemenizi sağlar ;sorunları çözmek için yeni yollar bulmanıza,Sizin kendi değerleriniz noktasında net olmanıza ve davranışlarınızı ona göre belirlemenize,şimdiye kadar olan inançlarınızın sizi nasıl desteklediğini  veya sınırladığını belirlemenize , gerekenleri değiştirmenize yardımcı olur.Bu ilişki danışan ve koç arasındadır .

Online Koçluk Birebir koçluk çalışmalarına göre daha avantajlıdır.Zaman ve mesafe açısından danışanlara ciddi anlamda avantaj sağlamaktadır.Günlük koşuşturmalarımız içerisinde en önemli faktör zaman faktörü olduğu düşünüldüğünde, çağımızın teknoloji ve internet çağı olduğu göz önüne alındığında Online koçluk programlarının ne kadar avantajlı olduğu görülmektedir.

Online koçluk programımız  yüz yüze yapılan koçluk çalışmalarının, internet ortamında ,Skaype üzerinde görüntülü konuşarak yapılmaktadır. Online Koçluk programlarımızın yüz yüze yapılan çalışmalardan hiçbir farkı bulunmamaktadır. Aksine Online koçluk programları danışana zaman ve mekan açısından çok büyük artılar katar. Online koçluk programlarından  yararlanmak için; yapmanız gereken şey;mail atarak veya telefonla arayarak talebinizi belirtmek olacaktır. Online koçluk programı zaman kavramını ortadan kaldırarak,dilediğiniz zamanda ,dilediğiniz yerde aynı zamanda yolda geçireceğiniz zaman size kalarak ve kendi alışık olduğunuz ortamın rahatlığında koçluk programı almanın imkanını sizlere sunar.

Online Koçluk  Süreci Nasıl İşler?

Koçluk programlarını, koç ile danışan arasında güven ve gizlilik gerektiren bir ortaklık ilişkisine dayanır. Aynı zamanda karşılıklı sorumluluk ve istikrarlı bir çalışma gerektirir. Programda koçun çizdiği yol haritası danışanın  güçlü ve gelişime açık yönleri ile hedefleridir. Temel amaç ise danışanın vizyonunu geliştirmesi için eylem adımları belirlemek, performansını arttırmak ve süreç boyunca kendine ayna tutmasını sağlamaktır.

Online koçluk Programında koç ile ilişki; Sanal ortamda, karşınızda sadece size odaklanmış bir kişi var. Gerek iş gerekse günlük yaşamınızla ilgili nerede olmak istediğiniz ve nasıl oraya gideceğiniz ile ilgili sorularınıza yanıt bulmak için yanınızda size eşlik ediyor. Anlattıklarınızı sadece duymakla kalmayıp, arkasında yatan anlamları keşfetmeye çalışıyor, hatta kelimeleriniz arasındaki boşlukları ve sessizlikleri bile dinleyen birisi. En önemlisi de bunu yapan kişinin sizi yargılamadığını bilerek duygularınızı rahatlıkla ifade ediyorsunuz.

Yaşam koçunuz verdiğiniz her tepkiye duyarlı. Size tavsiyede bulunmaz, size herhangi düşünceyi, eylemi, empoze etmez. Görüşmek ve çalışmak istediğiniz konuda hedeflerinizi ortaya çıkarıp sonuca ulaşmak, ihtiyacınız olan inancı sunmak için yaşam koçunuz  oradadır. Koçluk programı sırasında kişi kendisine en uygun olanı kendisini en mutlu ve huzurlu hissettirecek durumu kendisi bulur.

Ve bunu Online koçluk Programıyla kendi bulunduğu ortamın rahatlığında yapar.

Kısaca şunu hayal edin karşınızdaki insanın sizi sıra dışı destekle ,çevrenizdeki  hiç kimseye benzemeyen bir yaklaşımla sizi dinlediğini ve sorunlarınıza cevaplar bulduğunuz bir ilişki  hayal edin.ve gerçek olsun.

Her nerede yaşıyor olursanız olun. Online koçluk Programı sadece parmaklarınızın ucunda…

  

 

dişilik eğitimi

Yorumlar

 • 30 Ekim 2017

  Iyi günler dilerim.
  Kuracagim yeni hayatimda bir destege ve yol boyunca bir miktar isiga ihtiyacim var.Prosedürler ile ilgili (görüsme araligi,süresi,ücreti ..vs) bilgi verirseniz sevinirim.

  • İnteraktif Danışmanlık (Aslı Çelik)
   30 Ekim 2017

   Merhabalar Mine Hanım lütfen 05071161100 nolu telefonu arayın ya da http://form.jotformeu.com/form/40306493573354 linkine tıklayarak bilgilerinizi bırakın size dönüş yapalım.

  • İnteraktif Danışmanlık (Aslı Çelik)
   30 Ekim 2017

   İyi günler dileriz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir