Satış Koçluğu

SATIŞ KOÇLUĞU

Hızlı gelişime ihtiyaç duyan satış ekiplerinin, satış temsilcilerinin,satış yöneticilerinin ve satış müdürlerinin alması gerektiği  bire bir yapılan seanslardan oluşan bir süreçtir.Bu süreçte satışla uğraşan kişi, satış koçu sayesinde kendini yeniden yapılandırır.Yeteneklerinin, potansiyelinin ve güçlü yanlarının farkına varır.

kurumsal-koclukÖzellikle Satış Müdürleri günümüzde ciddi bir değişim yaşıyor.Bu değişim, teknoloji, kurum stratejisi, ürün geliştirme vb. gibi etkenlerle oluşuyor.Tüm bu etkenler aslında tek bir şey ile ilgili.Müşterilere daha iyi hizmet verebilmek .Bu yüzden de sadece üst düzey yöneticiler değil, satış müdürleri de değişimin merkezinde bulunuyor.

Eskiden şirketlerde üst düzey yöneticiler ya da patron tüm kararları verir ve inisiyatifi elinde tutardı.Artık şirketler hızla değişime ve gelişime açık olmak zorundalar.

Satış koçu çalıştığı satış temsilcisi ya da satış yöneticisinin performansını maksimum seviye getirebilmek için güçlü yanlarını kullanmasını sağlayarak onu sürekli motive eder.Bu da ekibin verimli çalışmasını sağlar ve satışları arttırır.

Satış koçluğu genelde birebir yapılır.Ancak grup satış koçluğu da duruma göre yapılmaktadır.

Satış koçluğu hizmeti alan Satış Yöneticilerinin ekiplerinin de  performansları artar.Çünkü değişim ve gelişim sadece satış yöneticisinde değil, ekipte de gözlenir.

Satış Koçluğu Programı Danışana Ne Katar?

Satış ekiplerinin sahada dinamizminde artış sağlanır.

Takım içinde olumlu etkileşim sağlanır.

Satış elemanlarının hedeflerine daha etkin bir biçimde ulaşılması sağlanır.

 Kişiler kendi gelişmiş ve gelişmeye açık yönlerini keşfederek satış performanslarını arttırırlar.

Kimler Satış Koçluğu Programı Almalıdır?

 Satış Temsilcisi

 Satış Danışmanı

Tıbbi Satış Mümessili

Satış Şefi

Satış Yöneticisi

Satış Müdürü

Satış yapmaya çalışan herkes

 

Ön Başvuru Formu