İnteraktif Koçluk

 

images (51)

İnteraktif  Yaşam  Koçluğu Ne Demek?

Koçluk; Kişilerin Özel ve profesyonel  yaşamlarında olmak istedikleri yeri belirlemelerinde ve bu yere ulaşmak için aldıkları destek süreci olarak tanımlanır.

Koçluk  hayatta istediğinizin ne olduğunu belirlemenizi sağlar; sorunları çözmek için yeni yollar bulmanızı, sizin kendi değerleriniz noktasında net olmanızı ve davranışlarınızı ona göre belirlemenizi, şimdiye kadar olan inançlarınızın sizi nasıl desteklediğini  veya sınırladığını belirlemenizi, gerekenleri değiştirmenize yardımcı olur. Bu ilişki danışan ve koç arasındadır .

İnteraktif Koçluk; Diğer bir değişle ”Online koçluk”  Birebir koçluk çalışmalarına göre daha avantajlıdır. Zaman ve mesafe açısından danışanlara ciddi anlamda kazanç sağlamaktadır. Günlük koşuşturmalarımız içerisinde en önemli faktör zaman faktörü olduğu düşünüldüğünde, çağımızın teknoloji ve internet çağı olduğu göz önüne alındığında İnteraktif koçluk programlarının ne kadar avantajlı olduğu görülmektedir.

İnteraktif koçluk programımız;  yüz yüze yapılan koçluk çalışmalarının, internet ortamında, Skaype üzerinde görüntülü konuşarak yapılmaktadır. İnteraktif Koçluk programlarımızın yüz yüze yapılan çalışmalardan hiçbir farkı bulunmamaktadır. Aksine İnteraktif koçluk programları danışana zaman ve mekan açısından çok büyük artılar katar. İnteraktif koçluk programlarından  yararlanmak için; yapmanız gereken şey; mail atarak veya telefonla bize talebinizi belirtmek olacaktır. İnteraktif Koçluk programı zaman kavramını ortadan kaldırarak, dilediğiniz zamanda, dilediğiniz yerde, yolda geçireceğiniz zaman size kalarak ve kendi alışık olduğunuz ortamın rahatlığında koçluk programı almanın imkanını sizlere sunar.

İnteraktif Koçluk  Süreci Nasıl İşler? 

Koçluk programlarını, koç ile danışan arasında güven ve gizlilik gerektiren bir ortaklık ilişkisine dayanır. Karşılıklı sorumluluk ve istikrarlı bir çalışma gerektirir. Programda koçun çizdiği yol haritası danışanın  güçlü ve gelişime açık yönleri ile hedefleridir. Temel amaç ise danışanın vizyonunu geliştirmesi için eylem adımları belirlemek, performansını arttırmak ve süreç boyunca kendine ayna tutmasını sağlamaktır.

İnteraktif koçluk Programında koç ile ilişki ; Sanal ortamda, karşınızda sadece size odaklanmış bir kişi var. Gerek iş, gerekse günlük yaşamınızla ilgili nerede olmak istediğiniz ve nasıl oraya gideceğiniz ile ilgili sorularınıza yanıt bulmak için, koçunuz  yanınızda size eşlik ediyor olacaktır. Koç’unuz  anlattıklarınızı sadece duymakla kalmayıp, arkasında yatan anlamları keşfetmenize yardımcı olacaktır. Hatta kelimeleriniz arasındaki boşlukları ve sessizlikleri bile dinleyen birisi… En önemlisi de bunu yapan kişinin sizi yargılamadığını bilerek duygularınızı rahatlıkla ifade ediyor olacaksınız.

Yaşam koçunuz verdiğiniz her tepkiye duyarlıdır. Size tavsiyede bulunmaz, size herhangi düşünceyi, eylemi, empoze etmez. Görüşmek ve çalışmak istediğiniz konuda hedeflerinizi ortaya çıkarıp sonuca ulaşmak, ihtiyacınız olan inancı sunmak için yaşam koçunuz  oradadır. Koçluk programı sırasında kişi kendisine en uygun, mutlu ve huzurlu hissettirecek durumu kendisi bulur.

Ve bunu İnteraktif  Koçluk Programıyla kendi bulunduğu ortamın rahatlığında yapar.

Kısaca şunu hayal edin karşınızdaki insanın sizi sıra dışı destekle ,çevrenizdeki  hiç kimseye benzemeyen bir yaklaşımla sizi dinlediğini ve sorunlarınıza cevaplar bulduğunuz bir ilişki  hayal edin.ve gerçek olsun.

Her nerede yaşıyor olursanız olun. İnteraktif koçluk Programı sadece parmaklarınızın ucunda…