Eşinizle Yeniden Bağlantı Kurmanın 7 Kural

Eşinizle Yeniden Bağlantı Kurmanın 7 Kural
30
Ara

Eşler arası bağlantıyı sağlam tutmak her zaman mümkün olmaya bilir. Zaman zaman anlaşılmadığınızı düşünebilir ya da eşinizin oklarının üzerinize geldiğini hissedebilirsiniz. Peki bu bağlantı tekrar nasıl kurulur? Nasıl eşinizi daha rahat anlar? nasıl kendisini size açmasını sağlarsınız?

Aranızda merak uyandırmak ve eğilimini sahiplenmek her hangi bir ilişkide  yeniden bağlantı kurmanın temel taşıdır. Hepimiz anlaşılmayı ve yapıcı ilgi görmeyi isteriz. Bize kabullenmişlik hissi bu durum verir. İlişkilerimizde karşı tarafa merakla yaklaşmak “Seninle ilgileniyorum, sana dikkat yöneltiyorum, seni önemsiyorum” şeklinde mesaj verir. Bu da genellikle karşı tarafın kalkanlarını indirmesini sağlar ve ilişkide bağlantısızlıktan bağlantıya doğru hareket etme şansı oluşturur.

Merak üretmek ilişkilerde bağlantı sağlamak, kendinizle veya başka bir insanla yakınlık ve uyum sağlamaktır. Evet şimdi bağlantı kurmak için 7 kural, okur okumaz birini seçin ve hemen uygulayın.

1- Niyetiniz Fark Etmek Üzerine Olsun;

Zihninizde ilişkinize hem sözel hem de fiziksel merak taşımak üzere bir karar oluşturun. Düşünceler ya da yargılar ortaya çıkarsa onları “sadece düşünce” olarak etiketleyin ve kararınıza tekrar sarılın.

2- Bilinçle Kucaklayın;

Kucaklamayı, size yakın birisi ile karşılaştığınızda yapacağımız ilk şey haline getirmeye çalışın. Kucaklamanın iki bedenin de sinir sistemlerinin bağlantı sağladığını gösterecek şekilde gevşediği ana kadar sürmesini sağlayın. Her anın duygusunu içselleştirerek kucaklaşmış halde normalden biraz uzun süre kalıp kalmayacağınıza da bakın.

3- Kalpten Şefkat Gönderin;

İşteyken kendiniz için veya sizin açınızdan önemli başka biri için Şefkat dolu dileklerde bulunup bulunamadığınızı araştırın. Kendi kendinize “iyi, güvende, mutlu ve sağlıklı ol” deyin. Bu özellikle de o kişiye karşı olumsuz duygular besliyorsanız önemlidir.

4- El Ele Tutuşun;

İster tatilde olun, ister bir yemeğin ardından yapılan kısa yürüyüşte, yanındaki kişinin elini tuttun. Bunu yaparken ilginizi dokunuşun verdiği duyguya yoğunlaştırın. Zihniniz “toplum içinde el ele tutuşan şu insanlardan olmak istemiyorum” derse bunu sadece bir düşünce olarak kabul edin ve gönderin. El ele olduğunuzda fiziksel bağlantı kurduğunuzu bilin.

5- Bilinçli Bakın;

Gözler ilişkiye açılan en özel, en samimi kapılardır. Bunu kendinizi bağlantısız hissettiğiniz zaman karşınızdakinin gözlerine baktığınızda fark edeceksiniz. Birbirimizin gözlerine bakarak birkaç dakika geçirin. Bu süre içinde karşımızdakinin göz rengini görün. Doğan duygu ve düşünceleri anlayın. O duygu ve düşünceleri karşılıklı paylaşın.

6- Bilinçli Bir Ruh Hali Oluşturun;

Yakınlığı besleyip geliştirecek (mumlar yakmak, müzik koymak, özel çamaşırlar giymek gibi) düzenlemeleri yaparken biraz daha yavaş hareket edin. İlginizi duygulara yoğunlaştırın. Mum yakıyorsanız alevlerin nasıl olduğuna, nasıl salındığına, nasıl koktuğuna dikkat edin. Özel bir şeyler giyiyorsanız kumaşı hissedin. Nasıl geldi bu size? Parfüm ya da kolonya sürüyor musunuz? Kokuyu içinize çekmeye bir an ayırın. Fikri anladınız; her ne yapıyorsanız bunu biraz daha yavaş yapın ve ne gördüğünüze, işittiğinize, kokladığınıza, neye temas ettiğinize ve neyi tattığınıza çok kısa da olsa bir süre verin.

7- Farkındalıkla Öpüşün;

Öpüşmeyi yeniden keşfedin.Dudaklarınızdaki hisse ve eğer yaşanıyorsa dilinizdeki temasa konsantre olun. Yargılar doğarsa onları kendi haline bırakın ve öpüşme duygusu ile birlikteliğe dönün.

Sevgiyle Kalın…

Sevinç Karakaya

Kişisel Gelişim Uzmanı /İlişki ve Yaşam Koçu

İlişki Koçluğu

dişilik eğitimi

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir