Erkekler  Nasıl kadın İster?

Erkekler  Nasıl kadın İster?
13
Şub

Erkekler  Nasıl kadın İster?

Erkekler için bir ilişkide duygusallıktan çok cinsellik aramaları ile genel geçer bir söz olsa da, en az kadınlar kadar erkeklerde bir ilişkide duygusallık isterler ve duygusallığa ihtiyaç duyarlar. Sadece erkek ve kadının duygusallığını da sevgisini de gösterme şekli farklıdır.

Erkek sevgisini ve ilgisini kadınının sorumluluğunu alarak ve kadının hayatını kolaylaştırarak gösterirler. Kadınından bekledikleri ise, sevgisinden sadakatinden emin olmak ister. Her erkek kadının gönlünde yatan aslan olmayı arzu eder. Kadını tarafından onaylanmak, güvenilmek, sevilmek ve kendine ihtiyaç duyulduğunu hissetmek ister. Erkeklerde bu davranışları göremedikleri zaman tıpkı kadınlarda olduğu gibi mutsuzluğa sürüklenirler.  Görüldüğü gibi ilgi görmek sadece kadınlar için değil erkekler için de en temel ihtiyaçlardandır.

Erkek için İstenen ve Doğru Kadın Tanımı Nedir?

Erkeklerin de kadınlar kadar doğru eşi ya da partneri seçmekte hassastırlar. Onlar içinde hayatlarını geçirecekleri hayat arkadaşı bulmak önemli bir iştir. Hatta erkeklerin son zamanlarda evliliğe bu kadar mesafeli durmalarının altında yatan en önemli sebeplerden biri de hatalı evlilik yapma korkusudur diyebilirim.

Erkekler güler yüzlü, kişisel bakımına önem veren, cinsel hayatın en az kendisi kadar onun içinde önemli olduğuna inanan ve anlayışlı bir eş arar. Kendisine ihtiyaç duyulmasını bekleyen erkeğin eril tarafı, dişi bir kadına doğru çekilmek ister. Erkeğin nasıl bir kadın istediğinin cevabı aslında kadının dişiliğinin belirleyiciliğinde yatmaktadır. Erkeği erkek yapan kadın, kadını kadın yapan ise erkektir. O yüzden eril ve sorumluluk sahibi bir eril enerjiyi kendinize çekmeniz için dişil tarafınıza sahip çıkmanız gerekmektedir. Elbette dişilikten kastım rol yapmak ya da sadece cinsel hayatta öne çıkan bir kadınlık değil. Günlük yaşamda, arkadaşlarınızın, ailenizin, iş arkadaşlarınızın yanında her daim bu enerjiyi hissetmekten ve hissettirmekten geçer. Ayrıca mutlu ve güler yüzlü bir kadın olmakta çok önemlidir. Kimse ömür boyu asık suratlı ve gergin biri ile beraber olmak istemez.

Kadınların Erkekleri Kendilerinden Uzaklaştıran En Büyük Hatası?

Her erkek kadınının kahramanı olmak ister ve kendisinin önünde bir rakip görmek istemez.  Kadınların en büyük hatası ise erkeklere bir kahraman gibi davranmamasıdır. Birde eril tarafı güçlü bir kadınsanız ve ilişkinize güç savaşlarını da ekliyorsanız, ilişkiniz tehlikede demektir.

Bir çok kadın eşi kendisi bir açıklama yapmadan, anlaşılmayı bekliyor. Fakat dişilerin kullandığı dili bir erkeğin bu kadar kolay anlaması mümkün değildir ve iyi bir kılavuza ihtiyaçları vardır. Kendileri ile güç savaşlarına giren bir partnere değil.

Kadınlar erkelerden beklentilerini  onların anlamasını beklemek  yerine, açık ve net bir şekilde onlara kılavuzluk yapmalıdırlar. Dikkat etmeleri gereken ise eşlerini kesinlikle değiştirmeye çalışmamalarıdır, aksi halde ters tepecektir. Kadın erkeği değiştirmeye çalışırsa erkek kendini kontrol ediliyor, yönlendiriliyor, reddediliyor ve sevilmiyor hissedebilir. Kadın erkeği ne kadar değiştirmeye çalışırsa erkek de değişime o kadar direnir. O yüzden ben daha iyi biliyorum diyen içlerindeki erilden kadınların vazgeçmesi gerekir.

 Erkek sevildiğini, beğenildiğini, taktir edildiğini hissettiğinde kadının mutlu etmek için, kendiliğinden değişmeye başlayacaktır. Bu değişim erkeğin içinde dişisini mutlu etmek isteyen parçanın ön plana çıkmasıdır. Akıllı olan ve eşini seven her kadın; eşini kendinden sonra ilk sıraya koymayı beceren kadındır.

Sevinç Karakaya

 

İlişki Koçluğu

dişilik eğitimi

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir