Boşanma Koçluğu

Boşanma Koçluğu
22
Nis

 

BOŞANMA KOÇLUĞU

Boşanma evlenmek kadar doğal bir eylemdir. Bir ülkenin en küçük yapı taşıdır, tabi sağlıklı ise…  Amaç sağlıklı ailelerde sağlıklı bireyler yetiştirmektir. Maalesef bazen,öyle durumlar olabiliyor ki, en önemli birim olan aile kurumunun, bireylerini bir arada tutmak mümkün olamayabiliyor. Bu durumda sağlıklı bireyler yerine, öncelikle kendine ve çevresine güvensiz bireyler yetişebiliyor.  Bu gibi durumlarda son çare olarak bu ailenin parçalanması gerekebiliyor. Buna karar vermek kolay olmadığı gibi deneyimli Boşanma Koç’ larımız refakatinde süreç bu zorlu ve acılı süreç sağlıklı bir şekilde geçirilebiliyor.

Boşanma Koçluğu Nedir?

Boşanma Koçluğu, sizi, hayatınızın büyük krizlerini yaşarken ve boşanma sürecinde ve sonrasında destekleyen özel bir koçluk yaklaşımıdır. Boşanma sürecinde kafanız karışıktır, kendinizi yaralanmış hissedebilirsiniz, stresli ve zorlayıcı durumlar belirsizlik ve korku yaşayabilirsiniz

Boşanma koçluğu Programı size ne katar ?

boşanma

* Duygularınızı yönetmeyi öğrenirsiniz.

* Duygusal, fiziksel ve ruhsal acılarınızı iyileştirmenizi sağlar.

* Kendinize yeni, hedefler belirleyebilir.

* Bu yeni hedeflerinize ulaşmak için etkin bir eylem planı

* Ve hayatınızı yeniden tasarlamaya odaklanırsınız.

Boşanma Koçluğu ‘’SİZİNLE’’ ilgilidir – şimdiki durumunuzla ve geleceğinizi yeniden şekillendirmek için sizin doğru kararlar almanıza yardım etmekle ilgilidir. Boşanma koçluğu, suçlu aramak, hatalar bulmak, suçlamak veya geçmişi sorgulamakla ilgili değildir. Boşanma koçluğu bir terapi değildir ve size yasal tavsiyelerde de bulunmaz.

Boşanma koçluğu, insanın tüm bir hayatını etkileyen, kalıcı travmalar yaratan bu zorlu süreci kendinize ve başkalarına zarar vermeden, ilişkilerinizi yaralamadan, çocuklarınızı bu stresten maksimum düzeyde uzak tutacak güce kavuşmanıza yardım edecek şekilde sizi destekleyen bir rehberlik, bir değişim ve transformasyon sürecidir.

Boşanma hassas bir süreçtir .Ve Boşanma koçunuz size bu süreçte siz rahatlatacak ve size kendinizi iyi hissettirecek şunları sunar.

Güvenlik

size, duygularınızı, öfkenizi, suçluluk duygularınızı, üzüntülerinizi ve hayal kırıklıklarınızı rahatlıkla paylaşabileceğiniz güvenli bir ortam sunar.

Duygular

Duygularınızı yönetmenize, sizi sınırlayan inançlarınızı değiştirmenize, değerler sisteminizi yeniden yapılandırmanıza yardım eder.

Doğallık – Farkındalık

Kim olduğunuzu anlamanıboşanmaza, ‘Gerçek sizi’ ortaya çıkarmanıza, nasıl bir hayat yaşamak istediğinizi yeniden keşfetmenize yardım eder. Geçmişte yaşadıklarınızı, hayal kırıklığından çok derslere çevirmenize ve bu aldığınız derslerle bu gününüzü iyileştirip geleceğinizi kurmanıza yardım eder.

Sürdürülebilirlik

Boşanma sonrasında hayatınızı koşullarda sürdürebilmeniz, ihtiyacınız olan bütün kaynaklara veya profesyonel desteklere ulaşabilmeniz için size gereken yol arkadaşlığını yapar . Boşanma sonrasında refah ve mutluluğunuzun devamı için almanız gereken kararlarda sizi destekler.

Çevre

Sizi etkileyen tüm çevresel faktörler ve ilişkileriniz üzerine odaklanır.

– Boşanma ile, hayatınıza devam etmek arasında denge kurmanıza yardım eder.
– Anne-baba olmanızla, yaşam tarzınızla, aile ve sosyal ilişkilerinizle ilgili doğru kararlar vermenize yardım eder.
– İçinde bulunduğunuz çevrede kendinize güvenle ve tüm tepkilerle, etkileşimle baş edebilecek şekilde sizi güçlendirmek üzere çalışır.

İnteraktif Yaşam Koçluğu ve Kobi Danışmanlık Merkezi  kaliteli bir hayatın anahtarı olan refah ve mutluluğu üzerine odaklanır.Çalışma süresince danışanlarının sosyal, finansal, fiziksel, kariyer, cemiyet hayatı ve duygusal olarak iyi olma seviyesini arttırma üzerine çalışır. Aynı zamanda hayat amaçlarını ve anlamını yeniden belirleyip, pozitif duygular geliştirmelerine yardım eder. Onlara hayata daha sıkı bağlanmayı ve başarılarını kutlamayı öğrenirken ki süreçte yol arkadaşlığı yapar.boşanma

Boşanma Koçluğu programı sizi geçmişle uğraşmaktan, çözülmemiş sorunlar üzerine düşünmekten alır, yeni bir pozitif-gelecek kurmaya yönlendirir, yeni hedeflerinize odaklanmanızı sağlar.


Boşanma hayatınızda bir kabus olmadan, boşanma sürecinde eşler birbirine düşman olmadan, acılarınızı daha kolay sarmak, duygularınızı yönetmek ve boşanmadan sonra ayaklarınızın üzerinde güvenle durabilmek için Boşanma Koçluğu Programına bekliyoruz

Koçluk Süreci

 Boşanma süreci devam ettiği ve ihtiyaç duyulduğu sürece Programımız devam eder.

(Haftada bir saat Koçluk seansı + en az 2 kere telefonla ve maille iletişim)

boşanma Koçluğu

dişilik eğitimi

Yorumlar

 • serap
  3 Eylül 2013

  Eşimle boşanma kararı aldık ama halen kafamda soru işaretleri var yanlış bir karar vermiş olabilirmiyim diye hata yapış olmaktan korkuyorum .Boşanma koçu çözüm olabilirmi kararımın doğrumu yanlışmı bu konuda nasıl etkiler.

 • İnteraktif Danışmanlık
  3 Eylül 2013

  Sevgili serap ; Boşanma çok zorlu ve hassas bir süreçtir ve karar vermeden önce bu kararı elbette iyi analiz etmek gerekir.Bu durumda kafa karışıklığı yaşamanız ,stresli ve zorlu bir dönemde çok normaldir. Sağlıklı kararlara varma aşamasında ve gerçekten ne istediğinizi keşfetme yolculuğunuzda Boşanma Koçumuz size destek sağlayacak ve sizin için en doğru kararın ne olduğunu keşfetme sürecinde size yol arkadaşlığı yapacaktır.

 • Dilek
  4 Eylül 2013

  Sizinle tanıştığımda inanın bir çıkmazdaydım evliliğimi sürdürmem için tek geçerli belki sebebim yoktu ama Almanya da yaşamanın prosedür fazlalıkları ,çocuklarım ile ne yaparım korkusu ve başkalarının tepkileriyle baş edebilecek gücü kendimde bulamıyordum ama gördüm ki sorunlar büyüttüğüm gibi değilmiş .Ben bütün ekibinize ama özellikle benim kim olduğumun ve ne istediğimin aynı zamanda bunları gerçekleştirecek gücün bende olduğunun farkına varmamı sağlayan sevinç hanıma teşekkür ederim. Ve benim gibi zor durum içinde olan herkese tavsiye ederim. Çevrenizde kimsenin size yaklaşmadığı gibi bir yaklaşım eleştiri yada acıma değil aksine ne kadar güçlü olduğunu sana hatırlatan gerçek bir çözüm istiyorsanız denemelisiniz.

 • ismimi vermek istemiyorum
  8 Eylül 2013

  Kocamla sorunlar yaşıyorum ayrılmak istiyorum devamlı tehdit ediyor korkuyorum ama aynı şeyleri yaşamaktan bıktım .karar veriyorum bu sefer bitti diye ama yine aynı noktaya dönüyoruz .diceksiniz bunları neden anlatıyon ne yapıcağımı bilmiyorum koçlukla karar verip uygulayabilirmiyim.

  • Sevinç Karakaya
   8 Eylül 2013

   Bu yaşadığınız sıkıntılarda çok haklısınız . Ve çıkmazda olan ilişkiyi karar vermenize rağmen bitirecek bazen gücü kendimiz de bulamayız .Bazende karşılaşacağımız sorunları gözümüzde çok büyütürüz.Fakat siz nasıl bir hayat yaşayacağımız belirleyip duruşunuzu da ona göre sağlamlaştırırsanız sorunları aşmanın daha kolay olduğunu görüceksiniz.Evet koçluk bu süreç için en etkili çözümdür

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir